Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Podczas próby uzyskania kredytu gotówkowego możemy spotkać się z odmową banku. W przypadku jeśli nasze dochody są odpowiednie i powinniśmy uzyskać kredyt, jednakże otrzymujemy odmowę, należy szukać powodu tejże sytuacji. Przedstawiamy Państwu jedną z metod, dzięki której będziecie mogli szybko zweryfikować, czy są Państwo wpisani do Krajowego Rejestru Długów. Ciekawostką jest to, iż mogą Państwo dokonać takiego sprawdzenia zupełnie bezpłatnie.

Nie mogę uzyskać kredytu

Jeżeli spotkali się Państwo z sytuacją, w której z niewiadomych przyczyn nie otrzymali Państwo zgody na uzyskanie kredytu, należy czym prędzej sprawdzić dlaczego taka sytuacja miała miejsce. Obowiązujące przepisy dają możliwość sprawdzenia każdej osobie fizycznej tego, czy jest ona wpisana do KRD czy też nie. Generując odpowiedni raport dowiemy się wszystko na temat naszej osoby oraz dowiemy się również, kto sprawdzał naszą osobę w KRD.

Jak sprawdzić obecność w KRD?

Zgodnie z przepisami każda osoba fizyczna może raz na pół roku sprawdzić bezpłatnie, czy jest wpisana do KRD czy też nie. Na podstawie raportu o sobie, możemy uzyskać informacje o tym, kto nas dopisał do Krajowego Rejestru Długów i jaką kwotę jesteśmy temu wierzycielowi dłużni.

Dodatkowo podczas sprawdzania informacji o naszej osobie, warto wygenerować również tzw. raport zapytań. Mamy dzięki temu możliwość sprawdzenia zapytań względem naszej osoby z ostatnich 12 miesięcy. Taki raport jest niezwykle pomocny dla osób które:

  • otrzymały wezwanie lub powiadomienie o dopisaniu do KRD
  • chcą sprawdzić kto dopisał je na listę dłużników
  • dostały odmowę podczas próby uzyskania kredytu lub zakupów na raty
  • podejrzewają używanie skradzionych dokumentów

Każdy raz na pół roku może sprawdzić siebie w KRD. Należy w tym celu założyć konto w serwisie ochrony konsumenta, które możemy utworzyć klikając tutaj. Warto pamiętać, że jeśli jesteśmy wpisani do KRD, będziemy mieli problem z uzyskaniem wszelkich usług finansowych takich jak kredyty gotówkowe czy też hipoteczne. Wtedy w razie potrzeby pozostaną nam tylko pożyczki pozabankowe, których kwota nie przekracza 10 tysięcy złotych.

1 komentarz

[...] Krajowego Rejestru Długów można wykorzystywać w różnorodny sposób. Jednym z nich jest sprawdzenie informacji na temat naszej osoby. W przypadku kiedy sami nie damy rady sprawdzić takiego stanu rzeczy, [...]

Zostaw komentarz

Twój komentarz